• English
  • Pro členy

    Proč se stát členem Platformy pro včasnou péči

    Vítejte v naší členské sekci. Jsme rádi, že jste tu. Najdete tady shrnutí toho nejdůležitějšího, proč být členem Platformy pro včasnou péči. Členství v Platformě vám přináší mnoho výhod, včetně přístupu k nejnovějším informacím o raném dětství, vzdělávacích akcích a možnosti podílet se na inovativních projektech ve včasné péči. 

    Naše poslání je jednoduché: společně měníme životy nejmenších dětí a jejich rodin k lepšímu.

    Metody práce, sdílení informací, inspirace

    1. Zdarma účast na týdenní letní škole – organizace si obvykle hradí pouze cestovní výlohy.

    2. Zdarma účast na regionálních setkáních (2 – 3x ročně) – setkání je vždy dvoudenní, kromě pracovní části jsou součástí i stáže v místních organizacích, organizace si platí pouze cestovní výlohy.

    3. Online metodická setkání k tématům, která řešíte. Jen v roce 2023 proběhlo 21 online metodických setkání.

    4. Možnosti stáže a sdílení dobré praxe napříč členskými organizacemi – dle vašeho zájmu rádi zkoordinujeme (v roce 2022 například proběhla stáž na téma sledování a diagnostika u dětí do 3 let od Společnosti pro ranou péči Karlovy Vary
    pro kolegy ze sociálně aktivizačních služeb).

    5. Přístup na sdílený disk – záznamy z realizovaných online metodických setkání a mnoho další materiálů, výzkumů apod.

    6. Přístup do uzavřené FB skupiny, která je pro vás, pro vaše otázky, náměty a celkově pro rychlou komunikaci (v tuto chvíli je zde 179 odborníků z celé ČR).

    Podpora vaší i společné advokační práce

    7. Chcete sdílet vaši advokační práci nebo načerpat inspiraci od ostatních? Přidejte se do advokační pracovní skupiny. Pokud máte zájem, napište Štěpánu Drahokoupilovi z Advokačního fóra.

    Máte zájem o individuální konzultace se Štěpánem Drahokoupilem v tématu advokační práce? Zašlete nám krátký záměr (stačí dva odstavce), téma, jaké máte očekávání a domluvte si úvodní schůzku se Štěpánem. Rozsah konzultací je zhruba 10 hodin/rok pro jednu organizaci. O advokační konzultace je možné se hlásit až do vyčerpání kapacity, což jsou zhurba 4 organizace.

    8. Potřebujete rozhýbat spolupráci těch, kteří rozhodují? Nebo se opřít o partnera s vysokým renomé? Využijte v roce 2024 nabídku dvou na sebe navazujících seminářů od PAQ Research, které vychází z dat Mapy vzdělávání ve vašem regionu určených pro místní aktéry.

    Jednotná komunikace a PR

    9. Sdílení a prezentace vaší práce na sociálních sítích (FB, IG, LI, YT a našem webu).

    10. Tvorba nejrůznějších vizuálů a videí k vašemu dalšímu použití dostupná na našem youtube kanále.

    11. Letáky a tištěné materiály pro vaše použití, včetně propagačních materiálů.

    Expertní analýzy pro váš rozvoj

    12. Možnost čerpat zdarma konzultace k tématu sledování dopadu vaší práce v organizacích (spoluracujeme s organizací GovLab) a to do vyčerpání kapacity.

    13. Interně vytvořené jednoduché nástroje pro evaluaci pro sledování vzdělávací trajektorie a posuny v důvěře rodičů ve vzdělávání, jak měřit řeč u dětí (zde je nutná spolupráce s NPI) – opět platí, že můžete požádat GovLab o podporu při
    zavádění nástrojů v organizaci.

    14. Sledujeme aktuální výzkumy a podklady, které přináší argumenty proč začít včas.

    Propojování se zahraničím

    15. Komunikace s kolegy ze Slovenska, Maďarska a Holandska – kromě tipů na dobrou praxi a zahraniční stáže lze tyto kontakty doporučovat pro projektové záměry apod.

    Platformu pro včasnou péči od začátku vnímáme jako společenství, které vás může podpořit. Pokud máte téma, problém, se kterým nemůžete pohnout, rádi se společně podíváme na to, jak vám můžeme pomoci. Napište nám!

    Co říkají členové o Platformě

    Co mi dalo členství v Platformě pro včasnou péči?

    SPOLEČENSTVÍ

    „Platforma umožňuje najít komunitu lidí, co vidí věci podobně. Poskytuje prostor pro vzájemnou podporu a pomoc pro propojování organizací i jednotlivců.“

    „Propojilo nás to v kraji způsobem, na který dřív nebyl čas, dalo to konkrétní podobu spolupráci, tady a teď. Sdílíme metodiky, advokacii, klientské zkušenosti.“

    „Vždy to pro mě je setkání s báječnými lidmi, kteří společně o něco usilují.“

    OPORU

    „Platforma kotví problematiku včasné péče a zastřešuje společnou práci mnoha organizací.“

    „Existence platformy je pro nás strašně posilující, je to poprvé, co se začalo pracovat s tím pojmem včasná péče.“

    „Můžeme se o Platformu opřít, za pojmem včasná péče už je nějaký obsah, je pro mě snazší to komunikovat s MŠ a ZŠ, usnadňuje to psaní projektů.“

    INSPIRACI

    „Díky letním školám, stážím v organizacích a zahraničním výjezdům za dobrou praxí, mají členové možnost poznávat nové metody práce, pomůcky a přístupy.“

    „Jsme rádi za možnost vyzkoušet si tady nové věci v bezpečném prostředí a pak je předat rodinám.“

    „Dává mi to větší vhled do života cílové skupiny, se kterou přímo nepracuji. Příběhy a zkušenosti ostatních jsou k nezaplacení.“

    ENERGII

    „Platforma je místem, kde se setkávají odborníci z různých částí systému kolem včasné péče –z různých typů organizací, poskytujících různé služby, překlenuje pomezí sociálního sektoru a školství.“

    „Je tu spousta lidí, kteří dělají rozdílné věci, na různých místech po celé republice. Pomáhá mi to nezaseknout se jen v tom vlastním pohledu.“

    „Jsem původně učitelka a tady jsem dostala komplexní pohled, pochopila jsem, že za svoji situaci rodina nemůže.“

    NADHLED

    „Kombinace intenzivní společné práce, bezpečného prostředí a aktivit zaměřených na sebepoznání posiluje a dodává novou energii a odvahu.“

    „Pomohlo mi to vracet se ke smyslu práce, když jsem váhala, jestli ji ještě zvládnu dělat tak dobře, jak bych chtěla.“

    „Ta práce je často mimo mojí komfortní zónu, nutnost prezentovat před ostatními, jít s kůží na trh. A je to přesně ta věc, ve které se chci posouvat.“

    Nejste členy Platformy pro včasnou péči? Připojte se k nám ještě dnes a buďte součástí pozitivní změny v celém systému předškolního vzdělávání. 

    Zůstaňte s námi ve spojení a přihlašte se k odběru newsletteru